Cursor znalazł niszę na międzynarodowym rynku TSL

Cursor poszerzył portfolio usług logistycznych o transport morski i lotniczy oraz spedycję. Outsourcer, jako jedna z nielicznych firm na rynku, oferuje obsługę importu, eksportu oraz tranzytu towarów sprowadzanych lub wysyłanych zagranicę wraz z usługami komplementarnymi, m.in. magazynowaniem, co-packingiem i dostarczeniem pojedynczego produktu do odbiorcy końcowego.

W ramach międzynarodowej usługi TSL Cursor zapewnia klientom organizację transportu ładunków drogą morską i lotniczą w systemie door to door lub port to port z/do dowolnego miejsca na świecie. Oferta obejmuje obsługę wszelkiego typu przesyłek frachtowych: pełnokontenerowych (FCL), drobnicowych (LCL), ponadgabarytowych oraz cargo lotniczego.
W ramach usługi Cursor organizuje odprawy celne w procedurze tradycyjnej, uproszczonej, fiskalnej w portach polskich, jak i europejskich (m.in. we Frankfurcie, Hamburgu, Bremerhaven i Rotterdamie).

Dodatkowo firmy mogą skorzystać z przeładunku i dystrybucji towaru pomiędzy portem/ lotniskiem a docelowym adresem dostarczenia przesyłki, obsługi i doradztwa w zakresie przygotowania dokumentacji portowej i magazynowania. Oferta Cursor obejmuje również ubezpieczenie cargo, inspekcję towaru w trakcie odpraw i rewizji celnych, kontrolę weterynaryjną i fitosanitarną oraz obsługę procedury dopuszczenia do obrotu. W najszerszym wariancie klient może zlecić co-packing sprowadzonych do Polski produktów, dystrybucję do odbiorców końcowych w kraju lub zagranicą oraz fiskalizację sprzedaży.

Wprowadzenie nowej usługi jest konsekwencją realizacji strategii spółki Cursor, mającej na celu zaoferowanie klientom jak najbardziej kompleksowej obsługi procesów biznesowych. W tym przypadku niewątpliwie przewagą konkurencyjną jest to, że oprócz organizacji transportu i związanych z tym formalności możemy zaproponować komplementarne usługi, stanowiące wartość dodaną do podstawowego zakresu współpracy z naszą firmą – powiedział Artur Wojtaszek, prezes zarządu Cursor SA, Grupa OEX.

Cursor posiada sieć agentów międzynarodowych na całym świecie. Obecne zasoby spółki pozwalają na realizację obsługi cargo w Chinach, Korei, Wietnamie, Tajlandii, Japonii, na terenie Azji mniejszej, Australii, Nowej Zelandii, Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, USA i Kanadzie. Zagraniczna sieć partnerska będzie systematycznie rozbudowywana.
Aktualnie z usługi TSL spółki Cursor korzysta kilkadziesiąt firm, m.in. z branży AGD / RTV oraz wyposażenia wnętrz, importerzy artykułów spożywczych z Azji (kuchnia orientalna), elektroniki i oświetlenia LED oraz sprzętu medycznego i laboratoryjnego, sprowadzanego w ramach kontraktów z NFZ. Outsourcer obsługuje także sezonowe importy motocykli, rowerów i części zamiennych.

Duże grono klientów Cursora, dla których świadczymy usługi z zakresu logistyki magazynowej, stanowią importerzy i eksporterzy towarów. Obsługa międzynarodowej logistyki pozwoliła rozszerzyć zakres naszej dotychczasowej współpracy. Jednocześnie dzięki wprowadzeniu nowego portfolio usług z innego sektora rynku, pozyskaliśmy wielu partnerów biznesowych – dodaje Rafał Kopania, manager działu Sea&Air TSL w spółce Cursor.

Zespół TSL w firmie Cursor stanowią osoby z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Zaletą oferty outsourcera jest duża elastyczność w doborze zakresu współpracy – klient może powierzyć spółce tylko część lub całość zadań logistycznych. Koncentracja całego procesu w jednej strukturze ułatwia zarządzanie i nadzór nad kontraktem, a jednocześnie pozwala ograniczyć koszty. Wszystkie procesy realizowane są bowiem w bezpośredniej współpracy z dostawcami usług, np. liniami lotniczymi lub oceanicznymi.

czytaj również

WSZYSTKIE