OEX Cursor na Baikal Ice Marathon

W OEX Cursor mamy ludzi z rozmaitymi pasjami. Cenimy różnorodność charakterów oraz zainteresowań i wszystkim kibicujemy przy nowych wyzwaniach. Nasz kolega z pracy Patryk Hołtyn wraz ze swoim podopiecznym zakwalifikowali się na Baikal Ice Marathon – https://www.baikal-marathon.org/ .

ICE maraton

Bieg był organizowany 1.03.2020 r w okolicach Irkucka, a dokładnie na zamarzniętej tafli jeziora Bajkał. Co roku wydarzenie przyciąga sporo chętnych sportowców z całego świata. Patryk wraz z podopiecznym zostali zaproszeni do wąskiego, 200 osobowego grona biegaczy. Temperatura na biegu zazwyczaj waha się od – 40 stopni C do – 7 stopni C, a koszty oscylują w granicach 20 tys. zł.

Patryk biega od 2013 roku. Startuje w zawodach w całej Polsce, ale miał również okazję biegać za granicą. Ten rok jest pełen sukcesów i zrealizowanych założeń:

  • Bieg Wings for Life – zakładanym celem było przebiegnięcie 30 km, udało się osiągnąć wynik 37 km i ostatecznie 12 miejsce Open na ok 4000 biegaczy.
  • Ultramaraton przemytnika – bieg przełajowy po poligonie 52 km – Patrykowi udało się go zakończyć na 4 miejscu Open z dużym zapasem sił.

Baikal Ice MarathonOd 3 lat jest też trenerem lekkiej atletyki i specjalizuje się w biegach długich. Ma ścisłą grupę podopiecznych, obecnie jest to 20 osób.

Przed biegiem Patryk stawiał sobie cel, którym było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce.

Na wyprawę Patryk nie pojechał sam, ale w teamie ze swoim podopiecznym. Jarek biega od 2007 roku, a od 3 lat jest jednym z najlepszych zawodników Patryka. Podejmuje ambitne wyzwania, takie jak bieg maratoński w Birmie, gdzie zajął 8 miejsce Open i jest pierwszym zawodnikiem z Europy. Najświeższy sukces to 2 miejsce Open w Tczewskim Maratonie, który odbył się 27.10. 2019 roku.

Baikal Ice MarathonDzięki treningom i ciężkiej pracy udało się chłopakom zakwalifikować na Baikal Ice Marathon – https://www.baikal-marathon.org/ i zrealizować kolejne marzenie. Trasa była bardzo wymagająca, śnieg początkowo miał około 5 cm, później zaspy rosły, a czym bliżej mety, tym więcej śniegu, aż po same kolana. Oznaczenie trasy i przygotowanie biegu było na najwyższym poziomie. Warunki pogodowe podczas wydarzenia były bardzo wymagające, wiatr i śnieg formowały na nosie małe sopelki lodu, a powieki przymarzły. Temperatura średnia w tym roku wynosiła -12 °, lecz odczuwalna była zdecydowanie niższa.

Finalnie Patryk zajął 6 miejsce Open, Jarek 7 i byli pierwszymi Polakami na mecie.

Gratulujemy!

 

czytaj również

20-lecie OEX Cursor

2021 rok jest dla nas czasem wyjątkowym. 20 lat temu pojawiliśmy się na rynku jako firma Cursor. Od początku systematycznie…

WSZYSTKIE