Grupa OEX z kontraktem na kompleksową obsługę programu bankujesz-zyskujesz ING Banku Śląskiego

Spółki należące do Grupy OEX zdobyły kontrakt na budowę platformy internetowej oraz obsługę programu lojalnościowego ING Banku Śląskiego. Usługa obejmuje całość działań związanych z bieżącym funkcjonowaniem serwisu oraz jego dalszym rozwojem.

Bankujesz–zyskujesz to nowa odsłona istniejącego od 2008 roku programu lojalnościowego skierowanego do klientów ING Banku Śląskiego, poprzednio funkcjonującego pod nazwą bankujesz–kupujesz. Po kilku latach bank zdecydował się odświeżyć formułę programu, lepiej dostosowując ją do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Należąca do Grupy OEX spółka Divante pracę nad projektem bankujesz-zyskujesz rozpoczęła od kompleksowej analizy poprzedniej wersji programu. Jej celem było określenie elementów, które miały stać się fundamentem nowej wersji programu lojalnościowego. Na tym etapie udało się wyszczególnić zarówno mocne strony programu, jak i jego mankamenty, które w odświeżonej formule zostały wyeliminowane. Opracowanie koncepcji nowej odsłony serwisu oraz projekt funkcjonalny i graficzny front endu zrealizowała interaktywna dywizja Divante – agencja Ideacto, która zajmuje się także obsługą marketingową platformy. Za wdrożenie projektu odpowiadała spółka Divante. W jej gestii znajduje się także hosting platformy.

Efektem ponad trzymiesięcznych prac Divante i Ideacto jest nowoczesna platforma charakteryzująca się użytecznym oraz świeżym designem. Całość została postawiona na stabilnym rozwiązaniu informatycznym, które bazuje na platformie Magento – mówi Nikodem Krajewski, szef strategii z Grupy Divante.

Za bieżącą obsługę operacyjną programu bankujesz-zyskujesz odpowiada dział non-core logistics Grupy OEX, który zajął się doborem oferowanych za pomocą platformy produktów oraz tworzeniem ich opisów i zdjęć. W jego gestii znalazła się również integracja płatności oraz logistyka, czyli magazynowanie i wysyłka zamówionych przez klientów towarów. Za pośrednictwem Grupy OEX każdego miesiąca do użytkowników programu bankujesz-zyskujesz trafia kilka tysięcy przesyłek. Spółka zapewnia także zaplecze biurowe do obsługi programu oraz prowadzi infolinię dla klientów. Działania Grupy OEX były na bieżąco aktywnie wspierane przez zespół ING Banku Śląskiego, który odpowiada za program bankujesz-zyskujesz. Obecnie spółki pracują nad utrzymaniem oraz rozwojem platformy.

czytaj również

Nowa usługa na rynku e-commerce

Grupa OEX wprowadza na rynek zintegrowaną obsługę procesu e-sprzedaży. Usługa dedykowana jest producentom i importerom poszukujących nowoczesnych kanałów dystrybucji w sprzedaży detalicznej bez…

WSZYSTKIE