Merchandiser mobilny – kto to jest i na czym polega jego praca?

Wielu producentów z różnych branż doskonale rozumie, że profesjonalny merchandising jest dziś obowiązkiem, zwłaszcza, jeśli zależy nam na stale poprawiających się wynikach sprzedaży. Odpowiedzią na wiele pytań w tej kwestii jest merchandiser mobilny. By nie pozostać w tyle warto wiedzieć, w jaki sposób taka osoba pomoże nam poprawić bilans zysków.

Kto to jest merchandiser mobilny?

To osoba, która dba o ekspozycję towaru, czy nawet całej marki nie tylko w jednym, a wielu punktach handlowych. Merchandiser mobilny w zależności od obszaru, którym się zajmuje może spędzać w aucie nawet kilka godzin dziennie. Pracownik na tym stanowisku jest również wyposażony w różne narzędzia służbowe (samochód, laptop, telefon). Im więcej punktów możliwych do obsłużenia, tym zarobki merchandisera mobilnego są wyższe. Często merchandiser mobilny jest stanowiskiem etatowym co daje stabilizację pracy i płacy dla kandydata.

Na czym polega praca merchandisera mobilnego?

Na czym polega praca merchandisera mobilnego? Można ją podzielić na dwie części. Pierwsza, to przemieszczanie się, a druga, ważniejsza, to wykładanie towaru tak, by klient chętnie go kupił. Już sama nazwa wskazuje, że praca merchandisera mobilnego jest zajęciem dla osób lubiących jeździć. Prawo jazdy jest tu absolutną podstawą. Merchandiser mobilny powinien posiadać umiejętność sprawnego przemieszczania się między obsługiwanymi punktami. Nie bez znaczenia jest też współpraca z dystrybutorami. Wszystko po to, by towaru, za który odpowiadamy nigdy w sklepie nie brakowało.

Jak zostać merchandiserem mobilnym?

Możliwość rozwoju stanowiskowego z merchandisera stacjonarnego na mobilnego wiąże się z zdobytym doświadczeniem w merchandisingu, oraz dla osób wykazujących się bardzo dobrą organizacją dnia pracy oraz motywacją do rozszerzania swoich kompetencji – to duży krok do kolejnego szczebla zawodowego np. Przedstawiciel Handlowy. Zdobycie zawodu mobilnego merchandisera najczęściej wiąże się ze uzyskanym wcześniej doświadczeniem w eksponowaniu towaru stacjonarnie. Często decydują się na to osoby, które lubią pracę w terenie i kontakt z ludźmi, a jednocześnie nie są zainteresowane pracą w biurze. Wynika to z opisu merchandisera mobilnego. Na rynku pracy pojawiają się oferty różnych agencji merchandisingowych. Pracę tego typu oferują także bezpośrednio producenci.