OEX Cursor na Baikal Ice Marathon

W OEX Cursor mamy ludzi z rozmaitymi pasjami. Cenimy różnorodność charakterów oraz zainteresowań i wszystkim kibicujemy przy nowych wyzwaniach. Nasz kolega z pracy Patryk Hołtyn wraz ze swoim podopiecznym zakwalifikowali się na Baikal Ice Marathon – http://www.baikal-marathon.org/ .

Bieg był organizowany 1.03.2020 r w okolicach Irkucka, a dokładnie na zamarzniętej tafli jeziora Bajkał. Co roku wydarzenie przyciąga sporo chętnych sportowców z całego świata. Patryk wraz z podopiecznym zostali zaproszeni do wąskiego, 200 osobowego grona biegaczy. Temperatura na biegu zazwyczaj waha się od – 40 stopni C do – 7 stopni C, a koszty oscylują w granicach 20 tys. zł.

Patryk biega od 2013 roku. Startuje w zawodach w całej Polsce, ale miał również okazję biegać za granicą. Ten rok jest pełen sukcesów i zrealizowanych założeń:

  • Bieg Wings for Life – zakładanym celem było przebiegnięcie 30 km, udało się osiągnąć wynik 37 km i ostatecznie 12 miejsce Open na ok 4000 biegaczy.
  • Ultramaraton przemytnika – bieg przełajowy po poligonie 52 km – Patrykowi udało się go zakończyć na 4 miejscu Open z dużym zapasem sił.

Od 3 lat jest też trenerem lekkiej atletyki i specjalizuje się w biegach długich. Ma ścisłą grupę podopiecznych, obecnie jest to 20 osób.

Przed biegiem Patryk stawiał sobie cel, którym było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce.

Na wyprawę Patryk nie pojechał sam, ale w teamie ze swoim podopiecznym. Jarek biega od 2007 roku, a od 3 lat jest jednym z najlepszych zawodników Patryka. Podejmuje ambitne wyzwania, takie jak bieg maratoński w Birmie, gdzie zajął 8 miejsce Open i jest pierwszym zawodnikiem z Europy. Najświeższy sukces to 2 miejsce Open w Tczewskim Maratonie, który odbył się 27.10. 2019 roku.

Dzięki treningom i ciężkiej pracy udało się chłopakom zakwalifikować na Baikal Ice Marathon – http://www.baikal-marathon.org/ i zrealizować kolejne marzenie. Trasa była bardzo wymagająca, śnieg początkowo miał około 5 cm, później zaspy rosły, a czym bliżej mety, tym więcej śniegu, aż po same kolana. Oznaczenie trasy i przygotowanie biegu było na najwyższym poziomie. Warunki pogodowe podczas wydarzenia były bardzo wymagające, wiatr i śnieg formowały na nosie małe sopelki lodu, a powieki przymarzły. Temperatura średnia w tym roku wynosiła -12 °, lecz odczuwalna była zdecydowanie niższa.

Finalnie Patryk zajął 6 miejsce Open, Jarek 7 i byli pierwszymi Polakami na mecie.

Gratulujemy!

 

czytaj również

Cursor wspiera projekt Wrażliwi na Sztukę

Cursor został partnerem aukcji charytatywnej “Wrażliwi na Sztukę”, która jest organizowana przez agencję Cheil Polska. Spółka wesprze inicjatywę realizując obsługę licytacji dzieł…

WSZYSTKIE

Napisz
do nas

Formularz kontaktowy