Cursor znalazł niszę na międzynarodowym rynku TSL

Cursor poszerzył portfolio usług logistycznych o transport morski i lotniczy oraz spedycję. Outsourcer, jako jedna z nielicznych firm na rynku, oferuje obsługę importu, eksportu oraz tranzytu towarów sprowadzanych lub wysyłanych zagranicę wraz z usługami komplementarnymi, m.in. magazynowaniem, co-packingiem i dostarczeniem pojedynczego produktu do odbiorcy końcowego.

W ramach międzynarodowej usługi TSL Cursor zapewnia klientom organizację transportu ładunków drogą morską i lotniczą w systemie door to door lub port to port z/do dowolnego miejsca na świecie. Oferta obejmuje obsługę wszelkiego typu przesyłek frachtowych: pełnokontenerowych (FCL), drobnicowych (LCL), ponadgabarytowych oraz cargo lotniczego.
W ramach usługi Cursor organizuje odprawy celne w procedurze tradycyjnej, uproszczonej, fiskalnej w portach polskich, jak i europejskich (m.in. we Frankfurcie, Hamburgu, Bremerhaven i Rotterdamie).

Dodatkowo firmy mogą skorzystać z przeładunku i dystrybucji towaru pomiędzy portem/ lotniskiem a docelowym adresem dostarczenia przesyłki, obsługi i doradztwa w zakresie przygotowania dokumentacji portowej i magazynowania. Oferta Cursor obejmuje również ubezpieczenie cargo, inspekcję towaru w trakcie odpraw i rewizji celnych, kontrolę weterynaryjną i fitosanitarną oraz obsługę procedury dopuszczenia do obrotu. W najszerszym wariancie klient może zlecić co-packing sprowadzonych do Polski produktów, dystrybucję do odbiorców końcowych w kraju lub zagranicą oraz fiskalizację sprzedaży.

Wprowadzenie nowej usługi jest konsekwencją realizacji strategii spółki Cursor, mającej na celu zaoferowanie klientom jak najbardziej kompleksowej obsługi procesów biznesowych. W tym przypadku niewątpliwie przewagą konkurencyjną jest to, że oprócz organizacji transportu i związanych z tym formalności możemy zaproponować komplementarne usługi, stanowiące wartość dodaną do podstawowego zakresu współpracy z naszą firmą – powiedział Artur Wojtaszek, prezes zarządu Cursor SA, Grupa OEX.

Cursor posiada sieć agentów międzynarodowych na całym świecie. Obecne zasoby spółki pozwalają na realizację obsługi cargo w Chinach, Korei, Wietnamie, Tajlandii, Japonii, na terenie Azji mniejszej, Australii, Nowej Zelandii, Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, USA i Kanadzie. Zagraniczna sieć partnerska będzie systematycznie rozbudowywana.
Aktualnie z usługi TSL spółki Cursor korzysta kilkadziesiąt firm, m.in. z branży AGD / RTV oraz wyposażenia wnętrz, importerzy artykułów spożywczych z Azji (kuchnia orientalna), elektroniki i oświetlenia LED oraz sprzętu medycznego i laboratoryjnego, sprowadzanego w ramach kontraktów z NFZ. Outsourcer obsługuje także sezonowe importy motocykli, rowerów i części zamiennych.

Duże grono klientów Cursora, dla których świadczymy usługi z zakresu logistyki magazynowej, stanowią importerzy i eksporterzy towarów. Obsługa międzynarodowej logistyki pozwoliła rozszerzyć zakres naszej dotychczasowej współpracy. Jednocześnie dzięki wprowadzeniu nowego portfolio usług z innego sektora rynku, pozyskaliśmy wielu partnerów biznesowych – dodaje Rafał Kopania, manager działu Sea&Air TSL w spółce Cursor.

Zespół TSL w firmie Cursor stanowią osoby z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Zaletą oferty outsourcera jest duża elastyczność w doborze zakresu współpracy – klient może powierzyć spółce tylko część lub całość zadań logistycznych. Koncentracja całego procesu w jednej strukturze ułatwia zarządzanie i nadzór nad kontraktem, a jednocześnie pozwala ograniczyć koszty. Wszystkie procesy realizowane są bowiem w bezpośredniej współpracy z dostawcami usług, np. liniami lotniczymi lub oceanicznymi.

czytaj również

Tytuł Rzetelnego Outsourcera dla Cursor SA

Spółka Cursor zdobyła po raz drugi tytuł Rzetelnego Outsourcera. Wyróżnienie, przyznawane przez redakcję Outsourcing Magazine, trafia do najlepszych firm z sektora nowoczesnych usług…

WSZYSTKIE